Haber

Cübbeli Ahmet Hoca, Eski Cemaati İsmailağa’yı Yalan söylemekle Suçladı!

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Türkiye’nin en tanınmış cemaatlerinden İsmailağa Cemaati’nden uyarı aldı. ‘Mahremiyetimiz hakkında konuşmayın’ denilen Cübbeli Ahmet Hoca, paylaşımıyla karşılık verdi.

Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden biri olarak kabul edildi.

Cübbeli Ahmet Hoca, son dönemde vaazlarda yer alması ve ekranlarda sık sık yer almasıyla tanınmaktadır. Cemaat lideri Mahmut Osmanustaoğlu’nun geçtiğimiz aylarda vefat etmesinden sonra cemaatten uzaklaşmaya başladı.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın başka bir topluluğa katıldığı iddia edildi.

İsmailağa Cemaati, 3 Kasım’da uzun bir paylaşımla Cübbeli Ahmet Hoca’ya adeta ültimatom verdi. Topluluk, yaptığı paylaşımda, Cübbeli Ahmet Hoca’nın tüm uyarılara rağmen mahrem detaylarını paylaştığını belirtti.

Öte yandan Cübbeli Ahmet Hoca’nın sohbetlerinde ve katıldığı televizyon programlarında merkezi temsil etmeyen bireysel telaffuzlar yoluyla toplumumuzun birlik ve beraberliğine zarar verecek kelimeler kullanması, sanki bir bölünme varmış gibi telaffuz etmesi. rabia gibi gizli ve tarikata özel bir konuda rahatsızlık doğurur.

??

Bu uyarı açıklamasının ardından Cübbeli Ahmet Hoca bir açıklama yayınlayacağını duyurdu.

İsmailağa’nın hakkımda yalan ve iftira niteliğindeki açıklamalarıyla ilgili bu akşam saat 23.00’te atacağım tweet’i bekleyin!

??

haberaybasti.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu